19 Haziran 2006

Foto-Röportaj | Fatih Pınar

Fatih Pınar'ı NTVMSNBC'de yayınlanan Foto-röportajları sayesinde tanıdım. Kendi web sitesindeki özgeçmişinde şöyle diyor;

Özellikle Anadolu'da ve Ortadoğu'da yaşayan halklar üzerine yoğunlaşan Pınar, modernleşme süreciyle kaybolmaya yüz tutan kültürleri belgeliyor.

Egemen kültürün yaşamın dışına itip görmezden geldiği hayatları gösterebilmeyi amaçlıyor.


NTVMSNC'de yayınlanan foto-röportajlarına bu linkten ulaşabilirsiniz, özellikle "Şefik Hayatından Memnun!" izledikten sonra bile Şefik'in hayatı üzerine ya da daha doğrusu Şefik'in memnun olduğu hayatı üzerine düşünmeye sevkediyor insanı... İzlerken bilgisayarınızın sesini açmayı sakın unutmayın, durdurmak, ileri sarmak, başa almak gibi şımarıklara yer yok Fatih Pınar'ın foto-röportajlarında, sadece izleyin ve dinleyin....

Şimdi Ben Ekipler Amiriyim ve Uçacağım. Hadi Çek Beni!

Fatih Pınar'ın kendi web sitesinde de yine aynı çalışmalardan fotoğraflar ve diğer çalışmaları yer alıyor. Fatih Pınar'ın sitesine de http://www.fatihpinar.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Güneş Kocatape Ne mi Yapıyor..?

Fatih Pınar'ın NTVMSNC'deki fotoğrafları ve onları sunuş tarzı bana Güneş Kocatepe'yi hatırlattı, dünyanın dört bir yanında çektiği fotoğrafların hikayelerini heyecanla anlatmasını anımsadım... Güneş şimdi ne mi yapıyor, onun maceraları da aynı hızla devam ediyor tabii ki... Buyrun size güncel bir Güneş Kocatepe fotoğrafı, fotoğraftaki beyin kim olduğunu sormadım ama belki bir ara o siyah iç çamaşırının hikayesini anlatır bize...Daha önce bahsetmiştim, Güneş'in fotoğrafları http://www.photoessays.com/ adresindeki Shannon Bishop ile ortak sitesinden izlenebilir.

2 yorum:

zeyna dedi ki...

walla tam olarak fotonun nedemek istedigini anlayamadım

gkocatepe dedi ki...

Abi simdi beyaz sarayda fotoraf cekiyorum. Zaten etraf polis-gisli servis kayniyor. Bir de benim objektifin kapagi tam Bush amcamiz konusurken bulundugumuz podyumdan ucuz plastik sesleri cikararak assagi dusmesin mi? Yanimdaki hatun bana gulerek 'objektif kapagini almayacakmisin' dedi. Ben de bi objektif kapagi icin bugun vurulmaya hic niyetim yok dedim. Zaten herifin konusmayi sabote ettik sakarligimizla bi de yerimizden oynarsak iyice kil olacaklar. Olan bize olacak, durbunlu tufekle vurulcaz filan... Sonra Bush amcamiz bu seksi su donunu gosterdi. Ben de bastim deklansore. Olayin ozu budur. Art niyet yoktur, kurgu vesayire de yoktur. Gazetecilik etikleri cercevesinde cekilmis bir fotograftir.